ISO 9001:2015

ISO 9001:2015 Ogólny obowiązek informacyjny English

Systemy pozycjonowania

Stała wysoka wydajność Waszych systemów cięcia - to nasza specjalność. Jej rezultatem są kompatybilne i gotowe do dalszej rozbudowy moduły tnące. Począwszy od jednostek obsługiwanych ręcznie, po elektroniczne systemy cięcia HIGH - SPEED budowane w systemie modułowym, dostosowane do indywidualnych potrzeb z pozycjonowaniem noży w dokładny, bezbłędny sposób w ciągu kilku sekund. Dziecinnie proste w obsłudze, pozwalają uzyskać perfekcyjną jakość cięcia przy najwyższej wydajności i najkrótszym czasie amortyzacji.


Pozycjonowanie

Dienes od ponad 80 - ciu lat zaznacza się jako niezwykle kompetentny i doświadczony partner w budowie nowoczesnych systemów cięcia i zajmuje czołowe miejsce w branży dzięki m.in. licznym patentom krajowym i zagranicznym. Systemy pozycjonowania noży krążkowych - Dienes nowej generacji, są przeznaczone do szybkiego pozycjonowania na małe szerokości cięcia, sięgnęły na obszary rynku dotychczas nieosiągalne. Dzięki specjalnej koncepcji powstała możliwość pozycjonowania najwęższych noży, co ma jeszcze inną ogromną zaletę tj. możliwość stosowania noży szlifowanych na różne grubości, co wcześniej nie było możliwe.


Konstrukcje modułowe

Pozwalają na osiągnięcie wielu indywidualnych celów przy użyciu niewielu standartowych komponentów. Dzięki temu Dienes może zaproponować optymalne rozwiązanie problemu cięcia korzystając z kilkunastu grup konstrukcyjnych. Przy nowych projektach lub przy modernizacji Waszych układów cięcia, konieczne jest stosowanie systemów modułowych, które oferują nieograniczoną elastyczność i możliwość dalszej rozbudowy. W przeciwieństwie do systemów niedających możliwości dalszej rozbudowy i wymagających narzędzi specjalnych. Dienes przedstawia szeroką paletę kompatybilnych, standardowych narzędzi. 

 

 

DIENES - systemy pozycjonowania

Znajdują zastosowanie we wszystkich powszechnie znanych systemach cięcia i w różnym stopniu automatyzacji zarówno w nowych urządzeniach jak i modernizowanych


Pilot "Easy Set"

Dienes - pilot pozycjonujący typ ES "Easy Set"służy do ułatwienia ustawienia odstępu bocznego pomiędzy ostrzem noża górnego, a ostrzem noża dolnego. Dzięki zastosowaniu tej pomocy typu "Low cost" osiągane są duże oszczędności w czasie przezbrajania a także dzięki zmniejszonemu naciskowi noża górnego, wyższa trwałość noży.


easy set.JPG

Fot. Easy Set.

 

module I.JPG

Fot. System pozycjonowania Module I.

 

module II Q.JPG 

Fot. System pozycjonowania Module IIQ.

 

MODULE III 
Ręczny system pozycjonowania znajdujący zastosowanie we wszystkich systemach cięcia. Wspomagany laserem układ przy ręcznej obsłudze, określa bezdotykowo pozycję noża dolnego. W połączeniu ze zintegrowanym systemem pomiarowym podział formatu osiągany jest w optymalnie krótkim czasie.

kaseta2.JPG

Fot. System pozycjonowania Module III.MODULE IV
W pełni automatyczny system pozycjonowania. Napęd noży dolnych odbywa się tutaj poprzez specjalny system oparty na pasach zębatych. Szerokość cięcia od 50 mm.

F5.JPG

Fot. System pozycjonowania Module IV.

 

module IV.JPG

 Fot. System pozycjonowania Module IV.

 

module VI competition.JPG

 Fot. System pozycjonowania Module IV competition.

 

module VI Q.JPG

 Fot. System pozycjonowania Module VI Q.

 

module V.JPG

Fot. System pozycjonowania Module V.

 

 module VI.JPG

Fot. System pozycjonowania Module VI.

 

module VII.JPG

 Fot. System pozycjonowania Module VII.

 

module VIII.JPG

 Fot. System Pozycjonowania Module VIII.

 

 

system Z1.JPG

Fot. Przykładowy system pozycjonowania Dienes.

  

Z8.JPG

 Fot. Przykladowy system pozycjonowania Dienes.

Realizacja APE Computers 2012