ISO 9001:2015

ISO 9001:2015 Ogólny obowiązek informacyjny English

System cięcia nożycowego

Przewiduje zastosowanie stałego noża dolnego oraz dostawionego do niego noża górnego. Rozdzielenie materiału następuje w punkcie styku noża górnego i dolnego. Zaletą tego systemu jest uzyskiwanie czystych krawędzi cięcia oraz minimalne pylenie podczas procesu cięcia. Przy użyciu standardowych narzędzi, mocowanych bezpośrednio na wałach, system ten pozwala na pracę z prędkością do 1800 m/min. Układ narzędzi składa się z noża dolnego oraz noża talerzowego mocowanego na mufie w gnieździe ze sprężyną. Mocowanie narzędzi na wałach maszyny odbywa się przez: 

  • zastosowanie siły osiowej lub wału rozprężnego (typ NN, FN),
  • zastosowanie klina (typ NK, FK),
  • zastosowanie mechanizmu samozaciskowego (typ FG, NG).

Przy prędkościach do 3000 m/min konieczne jest użycie pneumatycznie uruchamianych opraw do indywidualnego mocowania noży.


Nóż górny:

Proponujemy noże wykonane ze stali standardowych 1.2067 poprzez 1.2201, HSS, po stale o wysokiej wydajności jak DPM23. Kształt fazy jest zależny od rodzaju ciętego materiału.

ZDW3.JPG
Fot. Niektóre typy noży krążkowych.

 

ZDW8.JPG

Fot. Noże krążkowe osadzone w mufach nożowych, służonce do montowania noża na wałku. 

 

typ faz.JPG

  

Nóż dolny:

typ „T" stosowany do montażu na silnikach do indywidualnego napędu, dostępny we wszystkich gatunkach stali, a także z wkładką HM i wkładką ceramiczną.


ZDW4.JPG

 Fot. Noże dolne o różnych wymiarach i typach mocowania.


Bloki nożowe:

mogą być montowane na gładkich wałach lub pneumatycznych wałach rozprężnych. Bloki nożowe występują w wersji z jedną lub dwoma krawędziami cięcia, z lub bez indywidualnego systemu mocowania, w różnych spotykanych gatunkach stali, o średnicy zewnętrznej do 500 mm włącznie . Bloki nożowe są także oferowane w wersji jako dzielone typ DUORING. Rozwiązanie to umożliwia wymianę bloków bez konieczności zdejmowania wału z maszyny.

 

ZDW5.JPG

 Fot. Przykładowy blok nożowy.

 

 Oprawa nożowa PSGm 19

DF Najbardziej wszechstronna oprawa nożowa, szerokość cięcia od 19 mm. Przy użyci osobnego zasilania (sprężonego powietrza) dla skoku poziomego noża pozostaje możliwość precyzyjnego ustawienia bocznej siły docisku noża w celu wydłużenia jego żywotności. Wyposażona w system samoczyszczący nóż ( rolka filcowa). Specjalna konstrukcja zapewnia prostą i szybką wymianę noża. Przeznaczona głównie do cięcia folii aluminiowych, gumy, folii, miękkich syntetyków.

 ZDW18.JPG

 

 

 Oprawa nożowa typ PSGs - 50 DF -najlepiej sprzedająca się oprawa

Szerokość cięcia od 50 mm, prędkość zależnie od ciętego materiału do 1.500 m/min. Wyposażona w podwójne prowadzenie zapewniające wyjątkową stabilność. Przy użyciu osobnego zasilenia (sprężonego powietrza) dla skoku poziomego noża pozostaje możliwość precyzyjnego ustawienia bocznej siły docisku noża w celu wydłużenia jego żywotności. Zapewnia optymalną jakość cięcia dla bardzo wymagających materiałów. Możliwość dowolnego zaprojektowania adapteru mocującego w zależności od typu maszyny. Kompletna ochrona ostrza, modularna konstrukcja umożliwiająca zastosowanie różnych wymiarów noża D130/150/180 mm.

 

PSGs DF 50.jpg

 

 

  Oprawa nożowa PSG DF 145 Control 

Wyjątkowa szerokość cięcia od 145 mm, prędkość zależnie od ciętego materiału do 2.000 m/min., stosowana w najtrudniejszych warunkach. Wyposażona w podwójne prowadzenie zapewniające wyjątkową stabilność. Przy użyciu osobnego zasilania (sprężonego powietrza) dla skoku poziomego noża powstaje możliwość precyzyjnego ustawienia bocznej siły docisku noża w celu wydłużenia jego żywotności. Odpowiednia dla cięcia pojedynczego i wielowarstwowego papieru. Wyposażona w precyzyjny mechanizm regulacji skoku noża. Posiada automatyczny system monitorujący i informujący (akustycznie - sygnał, optycznie - dioda, telefonicznie - wiadomość na telefon komórkowy) obsługę techniczną w zakresie pracy noża (właściwa praca - zielony kolor, granica użytkowania noża - pomarańczowy kolor, krytyczna praca noża, konieczne natychmiastowe szlifowanie - czerwony kolor).

 PSG DF 145.jpg

 

 

Oprawa nożowa PSG DF 150 Speed - najszybsza

Szerokość cięcia od 150 mm, prędkość zależnie od ciętego materiału do 3500 m/min., stosowana w najtrudniejszych warunkach. Wyposażona w podwójne prowadzenie zapewniające wyjątkową stabilność. Przy użyciu osobnego zasilania (sprężonego powietrza) dla skoku poziomego noża powstaje możliwość precyzyjnego ustawienia bocznej siły docisku noża w celu wydłużenia jego żywotności. Regulacja skoku noża, maksymalna redukcja pylenia.

 

PSG DF 150.jpg

  

 Oprawa PSGm 25 DF

Szerokość cięcia od 25 mm. Gwarancja najwyższej jakości cięcia. Wyposażona w precyzyjny mechanizm regulacji skoku pionowego noża w zakresie 20 mm. Specjalna konstrukcja zapewnia prostą i szybką wymianę noża. Możliwość dowolnego zaprojektowania adapteru mocującego w zależności od typu maszyny.

PSGm 25 DF.jpg

 

 Oprawa nożowa PSGm 16 - najmniejsza

Szerokość cięcia od 16 mm. Wyposażona w podwójne prowadzenie zapewniające wyjątkową stabilność. Możliwość dowolnego zaprojektowania adapteru mocującego w zależności od typu maszyny.

PSGm 16.jpg

 

 

Oprawa nożowa PSGs DF Power - z własnym napędem

Szerokość cięcia od 200 mm, prędkość zależnie odciętego materiału do 1600 m/min., stosowana w najtrudniejszych warunkach. Wyposażona w podwójne prowadzenie zapewniające wyjątkową stabilność. Przy użyciu osobnego zasilania (sprężonego powietrza) dla skoku poziomego noża powstaje możliwość precyzyjnego ustawienia bocznej siły docisku noża w celu wydłużenia jego żywotności. Wyposażona w mechanizm samoczyszczący nóż (rolka filcowa), maksymalna redukcja pylenia. Regulacja skoku noża.

 

 PSGs DF pawer.jpg

  

NOWOŚCI W DIENES

Unikalne i opatentowane rozwiązania zastosowane w nowych standardach, pozwalają oczekiwać użytkownikowi najwyższej jakości i precyzji cięcia. Oznacza to, że nawet dla wąskich szerokości ciętego materiału (już od 30 mm), dla różnych typów materiałów (papier, folia, aluminium, etykiety, non-woven, inne), przy prędkościach cięcia do 3000 m/min, nowe systemy zapewniają najwyższą stabilność układu cięcia, precyzję na poziomie mniejszym niż 5µ, skrajnie minimalizując czasy utrzymania i pozycjonowania narzędzi na maszynie (do 15 sekund).

DS6

DS61.jpg

DS62.jpg DS63.jpg

 

- struktura Dienes honeycomb

- szerokość cięcia 30 mm

- prędkość cięcia do 2000 m/min

- kontrola skoku noża Dienes no stick-slip effect

- zmiana pozycji głowicy (lewa/prawa)

- szybka zmiana głowicy /nóż/kąta cięcia

- regulacja skoku noża via display

- identyfikacja produktu QR code online service

 

DS8

DS81.jpg

DS82.jpg DS83.jpg

 

- regulacja skoku pionowego noża 0,1 mm

- szerokość cięcia od 100/145 mm

- prędkość cięcia do 3000m/min

- zmiana pozycji głowicy (lewa/prawa)

- odporność na korozję

- różne warianty noża

- ochrona ostrza 360 stopni

- identyfikacja produktu QR code online service

 

Realizacja APE Computers 2012