ISO 9001:2015

ISO 9001:2015 Ogólny obowiązek informacyjny English

System cięcia bruzdowego

Przewiduje zastosowanie noża krążkowego mocowanego w pneumatycznie uruchamianej oprawie Dienes, dociskanego do powierzchni hartowanego, specjalnie polerowanego wału. W miejscu stykania się noża z wałem następuje rozdzielenie materiału poprzez jego zgniatanie. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiego ustawiania dowolnej szerokości cięcia oraz nieskomplikowana obsługa. Cięcie bruzdowe jest realizowane przy użyciu standardowych narzędzi i prędkości do 300 m/min, przy większych prędkościach do 1200 m/min konieczne jest zastosowanie specjalnych opraw nożowych oraz wałów o specjalnie hartowanej powierzchni. Noże do cięcia bruzdowego mocowane w pneumatycznych oprawach nożowych, dostępne są we wszystkich gatunkach stali z możliwością wykonania dowolnych kształtów ostrza, w tym perforacji. 

 

 ZDW7.JPG

Fot. Różne typy noży bruzdowych, między innymi noże typu zig-zag.
Specjalnie hartowane wały

Na drodze do osiągnięcia optymalnych efektów cięcia w systemie bruzdowym jakość hartowanego, gładkiego wału ma szczególne znaczenie. Wały podnożowe Dienes charakteryzują się wysoką trwałością przy optymalnej głębokości hartowania. Powierzchnia wału jest szlifowana, polerowana (Ra= 0,25 |im), na koniec poddawana operacji "Super Finish" (Ra= 0,05 |im). Zależnie od przeznaczenia wały są dynamicznie wyważane. Standardowe wymiary średnicy zewnętrznej wynoszą do 400 mm, długości roboczej do 3400 mm i całkowitej długości do 4000 mm. Wały wykonywane są jako pełne lub drążone. Wykonania specjalne na zamówienie.

 

 ZDW6.JPG

 Fot. Hartowany wałek podnożowy wraz z tuleją.

 

Opraw nożowe do cięcia bruzdowego:

F2.JPG

 Typ PQAS/PQDS – uniwersalne

Oprawy nożowe PQAS/PQDS są przeznaczone szczególnie do zadań standardowych. Ich zaletą jest wysoka powtarzalność jakości wykonania połączona z łatwą obsługą i montażem. Dostępne w szerokościach od 9 do 20 mm i sile cięcia 300 N do 1600 N. 

 

F3.JPG

Quick Clamp

System ten znalazł szczególne zastosowanie tam, gdzie stosunkowo często zmieniona jest szerokość cięcia. System ten stanowi opcjonalne wyposażenie opraw typu PQDS/PQAS, zapewnia prostopadłe mocowanie oprawy ze stałą siłom docisku w bardzo krótkim czasie, nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi.

 

 

  

Szczególna wersja opraw Dienes typ PQDS do cięcia na pasy o szerokości od 6 mm

W przypadku wysokich wymagań w zakresie tolerancji szerokości cięcia i przy jednocześnie stałych szerokościach cięcia, konieczne jest zastosowanie specjalnej konstrukcji. Bloki tnące Dienes są łatwe w użyciu, osiągalne w szerokości od 120 mm, wyposażone w dźwignie szybkiego mocowania Quick Clamp.

 kaseta2.JPG

 

Cięcie na gorąco

Jako uzupełnienie standardowego programu produkcyjnego występują oprawy do cięcia na gorąco materiałów termoplastycznych. Cięcie jest realizowane przy użyciu ostrza rozgrzanego do temperatury 750 C, przy jednoczesnym zgrzewaniu krawędzi tnącej. Osobno dostępne są oprawy wyposażone w podgrzewany nóż krążkowy.

 na goraco.jpg

 

Oprawa nożowa do cięcia bruzdowego typ PQA DF 19 – nowe odkrycie

Specjalna konstrukcja oprawy eliminuje luzy praktycznie ‘’do zera’’. Stabilna, doskonała do cięcia wymagających materiałów. Minimalna szerokość cięcia 19 mm.

 PQA DF 19b.jpg

 

Oprawa nożowa do cięcia bruzdowego typ PQA DF 50 – najbardziej precyzyjna

Przy prędkości cięcia powyżej 300 m/min są do dyspozycji standardowe oprawy nożowe typu PQA-DF zaprojektowane jako szczególnie stabilne konstrukcje. Nóż jest prowadzony w dwóch równoległych cylindrach, zapewnia to wyjątkową stabilność i zależnie od wielkości oprawy możliwość cięcia przy prędkości do 1200 m/min. Oprawa wyposażona jest w precyzyjny mechanizm regulacji skoku noża (skok 0,02 mm). Znakomita do cięcia wymagających materiałów, w szczególności etykiet, taśm, taśm klejących.

 PQA DF 19.jpg

 

 

Oprawa nożowa do cięcia bruzdowego typ PQG – najbardziej solidna

Sprawdzona, dostarczana na rynku przez wiele lat oprawa w bardzo atrakcyjnej cenie. Stosowana do cięcia różnych materiałów, w szczególności gumy, tkanin. Prosta w obsłudze i utrzymaniu. Wyposażona w specjalny mechanizm szybkiej wymiany głowicy nożowej.

 PQG.JPG

 

 

 

Realizacja APE Computers 2012