MINIMALIZACJA. PROBLEM. KLEJ.

ETYKIETY, TAŚMA KLEJĄCA

Oferujemy specjalnie dopasowane, trwałe rozwiązania do cięcia etykiet i taśmy klejącej. Dedykowana geometria noża, różne powłoki i oprzyrządowanie czyszczące zapobiegają gromadzeniu się kleju na narzędziu i utracie jakości ciętego materiału.

CZYSTE CIĘCIE – CLEAN CUT

Innowacja DIENES Clean Cut zapobiega przywieraniu pozostałości kleju do noża podczas cięcia nożycowego. Zamierzony efekt jest osiągany w trakcie procesu obróbki technologicznej noża górnego, który w końcowym efekcie sprzyja dłuższemu czasowi pracy narzędzia na maszynie przy mniejszym wysiłku czyszczenia. Dodatkowymi zaletami są ulepszona krawędź tnąca i zwiększone bezpieczeństwo.

CIĘCIE BRUZDOWE – SCORE CUT / CRUSH CUT

Oprócz cięcia żyletkowego oraz nożycowego, DIENES oferuje również metodę cięcia bruzdowego (zgniatanie ciętego materiału) do obróbki etykiet i taśmy samoprzylepnej. W tym przypadku nóż jest zamocowany w pneumatycznej oprawie nożowej i dociskany do specjalnie utwardzanej powierzchni wału podnożowego. Rozwiązanie pozwala na swobodną regulację szerokości cięcia oraz nieskomplikowaną, bezpieczną obsługę. Znacząco zmniejsza się również tzw. bleeding efect przetwarzanego materiału.

CIĘCIE NA GORĄCO – HEATED CUT

Innowacyjny system Dienes cięcia na gorąco. Służy do przetwarzania papieru i tworzyw sztucznych, które są obustronnie powlekane lub impregnowane klejem. W trakcie procesu cięcia wykorzystuje się nóż, który jest podgrzewany w oprawie nożowej do temperatury ok. 70°C -zapobiega to przyklejaniu się powłok klejowych do krawędzi i powierzchni noża, zerwaniu wstęgi, uzyskiwaniu wadliwych krawędzi tnących.

NACINANIE (MIKRO-REGULACJA GŁĘBOKOŚCI) – SCORING WITH MICRO DEPTH ADJUSTMENT

Dla uzyskania efektu nacinania materiału, DIENES opracował specjalne oprawy nożowe z mikro-regulacją głębokości zachodzenia noża. Rozwiązanie zapewnia bardzo dokładne i powtarzalne głębokości nacinania. Oferujemy również innowacyjne noże „Crack and Peel” dostosowane do indywidualnych wymagań.

KASETA DO CIĘCIA MINI-CUT – MINI-CUT CUTTING BLOCK

Bazując na ogólnych wytycznych, opracowaliśmy naszą kasetę tnącą Mini-Cut do bardzo wąskich szerokości cięcia. Rozwiązanie idealnie nadaje się również do zastosowania w cięciu etykiet. Kaseta jest dostarczana do klienta już jako całkowicie zmontowana jednostka tnąca i zapewnia krótkie czasy przezbrajania oraz optymalną dokładność już dla szerokości cięcia od 4 mm. Kasety Mini-Cut można zainstalować we wszystkich dostępnych obecnie maszynach.

POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNYCH ROZWIĄZAŃ ?

Oprócz naszych standardowych produktów, oferujemy również noże odpowiadające indywidualnym wymaganiom klienta, które są dedykowane do specjalnych zastosowań lub nowych konstrukcji maszyn.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

284 KB

|

STANDARDOWY PROGRAM PRODUKCYJNY (PDF)

Etykiety